• Miejsce na reklame.

Podróżowanie samochodem po Polsce

Choć ceny na stacjach benzynowych nie są za bardzo niskie, a na dodatek polskie drogi ciągle nie należą do ogólnie bardzo dobrych, to nie jest powiedziane, że zwiedzanie Polski za pomocą samochodu jest beznadziejnym pomysłem. W końcu można wymienić bardzo wiele urokliwych miast i miasteczek czy tysiące zabytków, atrakcji…
Jeżeli w grę wchodzi samochodowe zwiedzanie Polski, na początek warto ustalić trasę. Zakładając, iż wyjeżdżamy z Warszawy, warto początkowo zajechać na Mazury. Trzeba jasno przyznać, że przykładowo trzy dni w Ostródzie to strzał w dziesiątkę.
Mazury są piękne, lecz trzeba wyruszyć dalej – może Jastarnia? Generalnie jedyną wadą polskiego morza jest to, iż jest stosunkowo zimne. Jednak to jedyna wada. Przecież nadmorskie plaże są bardzo ładne. Co potem? Warto pojechać do Gdańska, ponieważ to jedno z najładniejszych miast w Polsce. Kilka godzin samochodem od stolicy Pomorza mieści się niemniej piękne miasto, a mianowicie Toruń. Później warto kierować się na południe – dwa dni w mieście Kraków to minimum. Nawet te osoby, które już były w Krakowie, powinny jak najbardziej powtórzyć wycieczkę. Z Krakowa warto pojechać chociażby do Zakopanego, a więc stolicy Tatr… To tylko przykładowy plan wycieczki po kraju; jedno jest pewne – warto odkrywać Polskę.

Categories: Turystyka

Comments are closed.